Головна » 2009 » Квітень » 25 » Як відрізнити ліцензійний диск від піратського
22:07
Як відрізнити ліцензійний диск від піратського

Як відрізнити ліцензійний диск від піратського
Іспанські дослідники продемонстрували простий і недорогий спосіб перевірки автентичності товарів на оптичних носіях. Встановити походження компакт-дисків допомогло розуміння технології їх виготовлення та проста лазерна указка.
Відрізнити контрафактний CD від ліцензійного за зовнішнім виглядом неможливо. Пірати можуть дозволити собі дуже якісну імітацію фабричних упаковок та голографічних наклейок. До сих пір вирішити це питання можна було, тільки звернувшись до експерта, що володіє необхідним обладнанням. П’ятеро фізиків-оптиків з Університету Гренади вважають, що знайшли спосіб кращий.
Мікроструктури поверхні піратських і ліцензійних дисків мають характерні відмінності. Ці особливості обумовлюють поведінку світлової хвилі. Якщо направити на поверхню справжнього диска, виготовленого за допомогою спеціального гідравлічного преса, промінь лазерної указки, буде видно лише маленька яскрава крапка. На піратському ж CD ця точка трохи більша, до того ж вона супроводжується двома паралельними лініями.
Вчені стверджують, що повторили свій експеримент понад сто разів з дисками різних виробників, і результат залишався незмінним. За заявою Хав’єра Фернандеса-Андреса (Javier Hernández-Andrés), одного з авторів дослідження, метод «абсолютно надійний». Його слова підтверджує Чуньлей Го, фізик з Університету Рочестера (США). Він вважає, що дослідження іспанців не тільки принесе користь у боротьбі з піратством, але й допоможе викладачам у поясненні учням явища дифракції на актуальному прикладі.
Категорія: Цікаве | Переглядів: 636 | Додав: karvackyi_yura | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід
Категорії
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0