Головна » 2009 » Квітень » 28 » До чого приведе соціалізація Інтернету
21:47
До чого приведе соціалізація Інтернету

 Напевно, лише ледачий не роздумував на тему майбутнього Інтернету і нашого з вами життя в умовах соціальності глобальної мережі, що активно розвивається. Напевно, просто констатувати факти і написати пару висновків буде недостатньо для хорошої статті, тому спробуємо ненадовго включити ту частину мозку, яка відповідає за аналіз, і ту, яка відповідає за фантазію, тобто синтез. Отже…Давним давно, в 1989 році, Тім Бернерс-Лі запропонував концепцію Усесвітньої Павутини, яка з часом переросла в сучасний Інтернет. По правді кажучи, сучасний Інтернет - це лише мить, деякий етап на шляху до іншої форми мережі - семантичної. Пробіжимося галопом по концептуальних етапах розвитку Інтернету, а потім займемося прогнозом.

Вчора

Спочатку мережа являла собою лише слабо зв'язані гіпертекстовими посиланнями ресурси-склади, які мільйони користувачів по всьому світу ретельно і безконтрольно заповнили всілякою інформацією. З деякого часу виникла потреба в систематизації даних, з'явилися каталоги і інші форми рубрикації ресурсів. Потім цього виявилося недостатньо і на сцену вийшли пошукові машини. Видача результатів за абеткою або по кількості згадувань була не самим кращим способом представлення пошукової видачі, тому з'явилися алгоритми, що оперують поняттям “релевантність”. Власне, у цей момент і зародилося якраз те, що згодом в думках учених назветься семантичною павутиною. Релевантність безпосередньо пов'язана із смисловим навантаженням запиту. Сенс.

Сьогодні

Перенесемося на декілька років вперед - web 2.0. Цей феномен захлеснув все Інтернет-співтовариство, він є передвісником усесвітньої семантичної павутини, тобто мережі, зв'язки між елементами якої також як і самі елементи (якщо не більшою мірою) мають сенс. Починають з'являтися нові технології, що дозволяють організувати смисловий інформаційний обмін між ресурсами, з'являються мікроформати і на передній план виходить не інформація як така, а користувач, його особистий інформаційний простір. Історія розставляє все на свої місця. Тепер мережа служить для користувача, а не навпаки. Вся життєдіяльність користувача в мережі скрупульозно запам'ятовується і аналізується, і системи починають підстроюватися під нього. З'являються блоги - один з видів персонального інформаційного простору користувача, один з найоптимальніших засобів самовираження на сьогоднішній момент - те, що користувач шукав впродовж декількох десятиліть. Вся інформація в Інтернеті збирається по типах в сервіси і останні надають зручні інтерфейси для доступу до цих даних.

Завтра

Будемо чесними - ніхто не знає напевно, що буде завтра. Але людина відрізняється від тварини розвиненим апаратом синтезу, який дозволяє прогнозувати майбутнє на дещо більш тривалий час, ніж на декілька годин. Для зручності розділимо наш прогноз на тези.
Всесвітня семантична мережа (ВСМ)

Все-таки, рано чи пізно Інтернет переродиться у фазу семантичної павутини, це можна розглядати як процес, що неминуче здійснюється.

Індустрія розваг

Перш за все, Інтернет у майбутньому чекає дедалі більший розвиток entertainment-складової, оскільки цей вид послуг і контенту приносить все більше і більше мільярдів доларів в рік. Ігри, adult-контент, FM/TV-мовлення і багато іншого.

Розвиток телекомунікацій

Поза сумнівом, в майбутньому нас чекає бум розвитку телекомунікацій, вдосконалення технічної сторони питання - середовища передачі даних (оптоволокно, WiMax, etc), мережеве обладнання; а також програмної і теоретичної сторін — нові, досконаліші протоколи передачі даних, нові схеми маршрутизації, тотальний перехід на IPv6. Всі ці грані у результаті складуться в логічний наслідок - все більше буде поширена практика ОРМ - Онлайн Робочих Місць - повноцінна віддалена робота в колективі. Це дещо інше, ніж фріланс. До речі, транспортна проблема також повинна посприяти цій тенденції, але це вже інша розмова. Загалом, людина все більше відособлятиметься і менше пересуватиметься.

Повне покриття Землі

Прогнозуючи, чекаємо, що в найближчі декілька років земна куля буде повністю покрита усесвітньою павутиною, що повсюдно приведе до наступної тези.

Мобілізація Інтернету

Вже зараз можна упевнено стверджувати, що мобільний телефон як портативний пристрій доступу до Інтернету міцно зайняв своє місце. В кожного може бути своя власна думка із цього приводу, але усесвітня інформаційна система буде максимально адаптована до портативних пристроїв. І навпаки, звісно.

Семантичні соціальні мережі

Вже зараз починають з'являтися технології і стандарти, які дозволять в перспективі зібрати воєдино всю інформацію користувача в одну семантичну логічну структуру. Хотілося б відзначити успіхи компанії Google на цьому терені. В майбутньому, звичайно, буде одна або декілька конкуруючих технологій, що дозволяють об'єднувати всю інформацію, що відноситься до особи або групи осіб. Таким чином не потрібно буде більше замислюватися про підтримку всіх джерел інформації в актуальному стані. Зворотна сторона питання - приватність, але цього разу не зачіпатимемо цієї складної теми…

Розвиток нових типів контенту

Ми з вами звикли до наступних типів контенту: текст, звук, графіка, відео, інтерактивні взаємодії (ігри, наприклад). Думаю, скоро ми отримаємо нові типи контенту, принципово нові або засновані на вже наявних базових. Їх складно уявити, але це обов'язково станеться.

Поява нових інформаційних ринків

Щороку ми спостерігаємо взаємопроникнення тієї або іншої реальної галузі в Інтернет, а також появу нових — принципово нових — інформаційних ринків. Так було з віртуальними грошима, так було з рекламою, так було і з біржами контенту. Упевнений, що в майбутньому ми побачимо народження маси нових ринків, безпосередньо пов'язаних з інформацією.

Інтеграція ВСМ в соціальне життя людей. Збільшення ваги інформації у ВСМ.

Вже у наш час ми спостерігаємо усе більш пильну увагу політичних кругів до усесвітньої павутини. Деякі розглядають її як засіб маніпулювання масами, інші - як засіб збору аналітичної інформації. В майбутньому, коли ВСМ все ж сформується і окріпне, багато урядів логічно вирішать, що це найпотужніший інструмент управління, і почнуть інтегрувати його в повсякденне життя громадян. Як мінімум, віртуальні паспорти і гроші точно мають бути повністю перенесені в інформаційний простір. А де документи і гроші, там і решта. Надійність і безпеку поки теж не розглядатимемо.

Висновки

Як хтось вже сказав, і хтось потім повторив, ми, шановні читачі, живемо в цікавий час! У найближчих 20 років Інтернет як усесвітня павутина перетвориться до невпізнання, як і військові системи зв'язку пунктів управління у результаті переросли в сучасний Інтернет. Перевіримо прогноз часом?
Категорія: Цікаве | Переглядів: 596 | Додав: karvackyi_yura | Теги: соціалізація, Інтернету, До чого приведе | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід
Категорії
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0