Головна » 2009 » Червень » 15 » Пятниця 13
17:32
Пятниця 13

Будь-яка цивілізація стародавності, як тільки досягала визначеного рівня розвитку культури, неодмінно створювала свій календар. Справа в тім, що календарі у своїй глибинній суті відбивають не тільки відлік перебігу часу, але і несуть у собі визначену інформацію про циклічність енергетичних сил у Всесвіті. Так само ще у давні часи в календарях вираховувалися щасливі й нещасливі дні. Нерідко про настання фатальних днів заздалегідь попереджали пророки і віщуни. Такими днями дуже часто були п'ятниці, які збігалися з 13-м числом місяця.

З давніх часів п'ятниця в різних християнських країнах світу вважається днем украй нещасливим. Це тому, що майже дві тисячі років тому саме в п'ятницю на Голгофі розіпнули Спасителя за гріхи людства. Але в оцінці п'ятниці як нещасливого дня з християнами у значній мірі солідарні і мусульмани. У переважній більшості країн, населення яких сповідує іслам, у цей день не прийнято вести ніяких справ, торгувати, вирушати у подорожі і т.д. Винятком є лише дозвіл продавати по п'ятницях у збройних крамницях російський автомат Калашникова!

Відома британська фірма Ллойда, яка вже сотні років страхує кораблі надає такі дані: протягом століть фіксуються всі аварії і катастрофи, що трапилися з різними кораблями в будь-яких морях і океанах, найчастіше нещастя відбуваються саме по п'ятницях!

Що ж до числа 13, то з ним пов'язані найстрашніші народні повір'я.

Число "13" називають чортовою дюжиною і вважають, що воно приносить тільки нещастя. У Європі 13 сприймається як диявольське, відьомське число, пов'язане з магічним квадратом. Близькому Сході, у Китаї та інших країнах неприязнь до цього числа була викликана страхом вторгнення у замкнуту астрологічну систему, що складалася із 12-ти знаків Зодіаку. У Китаї цю цифру використовували саме у місячному календарі, в якому рік тривав 354 дні, через певну кількість років необхідно було доповнювати 13-й, високосний, місяць, який вважався нещасливим.

Розсудливий-марновірний Захід давно відмовився від використання номера "тринадцять" на вулицях великих міст під цим номером немає будинків, поверхів, квартир, цю цифру "пропускають" при нумерації крісел у салонах авіалайнерів, автобусів і місць у глядацьких залах, вагонах потягів, не кажучи вже про те, щоб давати жахливий номер, що приносить нещастя, лікарняним палатам у клініках.

При поєднанні цих двох факторів, отримуємо "п'ятницю 13-го" - вкрай нещасливий день.

При наріканні на марновірство статисти-аномалісти наводять такі цифри:

Німецький клуб автолюбителів приблизно два роки тому опублікував власні дані багаторічного обліку автодорожніх подій. В кожну "чорну п'ятницю" кількість дорожньо-транспортних випадків зростає майже на 60 відсотків!

У "Британському медичному журналі", не раз відзначалося: по п'ятницях, а особливо 13-го числа, хірурги намагаються не призначати планових операцій, оскільки знають - ризик невдачі зростає в цей день удвічі!

Якщо поцікавитися думкою поліцейських, то вони точно скажуть, що в "чорні п'ятниці" число кримінальних діянь зростає втричі. У такі дні значно збільшується і число самогубств, а також авіакатастроф.

Цей день став фатальним для деяких широко відомих особистостей, що залишили слід в історії. Наприклад, саме в п'ятницю 13-го був арештований і присуджений до тюремного ув'язнення колись всемогутній "господар Чикаго", відомий американський гангстер Аль Капоне, який встиг підкупити весь чиновницький апарат міста і штату. Але... чомусь щось десь у нього "не зійшлося" саме в ту "чорну п'ятницю"!

У "чорну п'ятницю" 13 вересня 1966 року в знаменитому місті азарту Лас-Вегасе був убитий популярний музикант і композитор Тупак Шакур, який до того зміг щасливо уникнути декількох серйозних замахів.

Та не можна однозначно говорити про фаталізм збігу п'ятниці з 13-м числом. От, наприклад, король Франції Людовік XIII вважав цей збіг щасливим. Він навіть одружився в п'ятницю 13-го з Анною Австрійською, якій на той час виповнилося тринадцять років.

Є випадки щасливих "чорних п'ятниць" і в сучасному світі, як то... У штаті Філадельфія купка дуже заможних людей твердо вирішили показати, що вони дуже далекі від будь-яких забобонів і марновірств, а тому завжди готові відважно кинути виклик "чорним п'ятницям" і іншим символам нещастя. Домовившись, вони об'єдналися у клуб, що з іронією назвали "П'ятниця-13". Збір членів цього елітного клуба призначається тільки по "чорних п'ятницях". Тоді влаштовується розкішний обід, а після нього члени клуба з захватом роблять різні нерозсудливості: вони вщент розбивають великі дзеркала, проходять під сходами, пригорщами розсипають сіль, розкривають у кімнатах парасолі, випускають із кліток чорних котів і роблять тому подібні "шаленості". Поки немає ніяких зведень, що когось із членів клуба чи їх близьких наздогнали нещастя.

Спокушають долю і по цю сторону океану - у французькому місті Тулузі, де 13 лікарів організували свій клуб, засідання якого регулярно проходять 13-го числа кожного місяця й обов'язково в кімнаті № 13 місцевого готелю. Члени клуба щиро шкодують, що ніяк не можуть додати до 12 місяців року ще один, щоб цілком присвятити його своїм зборам і святам.

Що ж, може нещасні випадки у п'ятницю-13-го і справді лише збіг обставин і нічого страшного вона не несе, як кажуть китайці, не варто смикати тигра за вуса! І сподіватися на щасливий випадок.

666: мітка звіра чи...

666 - "число звіра", дотепер не дає тлумачам Біблії спокою. Його таємниця залишається однією з головних загадок Священного Писання. НАПРИКІНЦІ ХХ століття навколо "числа звіра" розгорілися нежартівливі пристрасті, пов'язані з появою штрихкодів і розмовами про майбутню масовій ідентифікації населення. Допитливі тлумачі знаходять число 666 скрізь - на застібках і ґудзиках, на взутті, на кредитних картках, у номерах нових комп'ютерів і в банківських кодах. Правда, розкривати таємницю самого числа береться небагато.

Крокуючий по планеті глобалізм, на думку деяких християн, несе в собі погрозу тотального контролю над суспільством, що і пророкував Іоанн Богослов у своєму Одкровенні. Мовляв, кожному буде привласнений персональний номер, занесений у центральний комп'ютер, а мікрочип із цим номером і всією інформацією про людину буде імплантовуватись під шкіру ще в дитячому віці. Оптимальні місця для уживляння пластинок вчені установили. Це чоло і права рука - нібито там температура тіла міняється швидше всього, що необхідно для підзарядки мікросхем. І віруючі посилаються на 13-ю главу Одкровення, де сказано: "И він зробить те, що усім - малим і великим, багатим і жебраком, вільним і рабам - покладене буде накреслення на праву руку їх чи на чоло їх, і що нікому не можна буде ні купувати, ні продавати, крім того, хто має це накреслення, чи ім'я звіра, чи число імені його". Олії у вогонь підлило повідомлення зі США: декілька років тому корпорація ІBM створила наймогутніший комп'ютер і назвала його "Звір". Пророкування починає збуватися?

Якщо ж подивитися на "число звіра" під арифметичним кутом, то можна побачити цікаві речі. НАПРИКЛАД, помічено, що 666 дорівнює сумі перших 36 чисел (36, можливо, через те, що саме в цьому віці у людини приборкуються пристрасті і знаходиться розум). Інше спостереження: якщо взяти квадрати перших семи простих чисел (2, 3, 5, 7, 11, 13, 17) і скласти їх, то вийде знову ж 666. А зведення в квадрат з часів засновника нумерологии Пифагора вважалося магічною операцією (число береться стільки разів, скільки воно саме собі вказує, - у цьому і складається таїнство). Існує гіпотеза, що 666 означає недосконалість на відміну від числа 777, що є троєкратним символом гармонії. Тлумачень безліч, але найчастіше за межами аналізу залишаються деталі, на які треба б звернути увагу в першу чергу. Скажімо, задуматися, як було записано "число звіра" в оригіналі, тобто в грецькому першоджерелі. Це для нас, які користуються арабськими цифрами, три шістки несуть у собі деяке містичне зачарування. Але коли писалося Одкровення, числа "виглядали" інакше. Чи така дрібничка: чому Іоанн Богослов називає 666 "числом звіра" і одразу "числом людським"? А РОЗУМІТИ це в першому наближенні треба буквально: число людське - це число людей, спокушених звіром. Тільки число опосередковане, виражене як частина цілого. 666 - це дві третини від 1000, простіше говорячи - 66,6%. Тобто , "щоб опанувати світом, зло повинне перебороти рубіж впливу в 66,6%", - затверджує кандидат технічних наук Андрій Осипов (Скурлягин). Сфера його наукових інтересів - стійкість так званих бінарних систем. Простіше говорячи, систем взаємодії двох протилежностей У філософії і богослов'ї бінарних систем вистачає. Добро - зло, Бог - сатана, порядок - хаос... На це і звернув увагу при читанні Одкровення Андрій Осипов (Скурлягин): "Тлумачі забувають, що головна тема Апокаліпсиса - непримиренна боротьба добра і зла, причому вже в крайній формі, у стані війни. На 90% текст складається з опису "воєнних дій". Логічно шукати розгадку числа 666 у зв'язку з боротьбою протилежностей, тобто в рамках бінарної системи, яка є стійкою тільки усередині діапазону від 1/3 до 2/3. Тобто від 33,3% до 66,6%. Інакше різко зростає її нестійкість, губиться керування. Без примусового втручання система приречена на розпад.

З погляду ж православ'я саме по собі число 666 нічого не значить, крім власне числа. Воно спокійно вживається на своєму місці. Наприклад, у Біблії є 666-я сторінка. Апостол Іоанн і в думках не мав виступати проти цього числа, він просто вказав ознаку, по якому з появою Антихриста можна буде упевнитися, що це він. Скажімо, перевести його ім'я в число 666 за допомогою нумерації букв і їхнього додавання. Але, думаю, ім'я звіра невипадково виражається трьома шістками. Бог протягом шести днів створив Всесвіт, а на сьомий почив від усіх справ Своїх. Звідси в людей установлений семиденний тиждень. Якщо забрати день відпочинку, залишається робота, робота і робота. От у цьому змісті число 6 означає позбавлення спокою. А в потроєному виді - позбавлення вічного спокою. Православ'я стверджує, що великої таємниці числа 666 немає. Антихрист поставить на своїй діяльності такий знак саме тому, що так сказано в Одкровенні. Хоча б просто в порядку цинізму, щоб його пізнали. Як то, наприклад, доларові банкноти мають ширину 66,6 мм. Можна було б вибрати будь-як інший розмір - але вибрали той, котрий має біблійну аналогію. Утім, три шістки можуть здаватися цікавими тому, хто нічого не знає про Новий Завіт і Одкровення Іоанна Богослова. Просто в Старому Завіті число 666 з'являється як вершина земної могутності: саме стільки талантів золота збирав самий могутній ізраїльський цар Соломон зі скорених сусідів. Число 666 для тих, хто залишився у світі Старого Завіту, - щось начебто підкови над дверима, просто талісман, у зміст якого вони особливо не вдумуються.
Категорія: Цікаве | Переглядів: 590 | Додав: karvackyi_yura | Теги: Пятниця, 13, дива | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід
Категорії
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0